Tavaszi Tábor

A Tavaszi Tábor a FEB legintenzívebb, legátfogóbb oktatási formája. Minden tavasszal néhány héttel az érettségik előtt megszervezzük tanítványainknak a legjobb felkészülést biztosító táborunkat. A tavaszi szünet alatt kidolgozzuk velük az összes emelt- és középszintű szóbeli tételt történelemből és irodalomból, valamint átnézzük a szövegalkotási feladatok mikéntjét, hogy az érettségiig már csak ismételni kelljen. A tábor tanítványaink számára jellemzően addig soha nem tapasztalt intenzitású tanulást jelent, amely biztos alapot teremt a közeli megmérettetésekhez.

 A 2025 tavaszára tervezett tábor szervezés alatt van, kérjük látogasson vissza honlapunkra később.

A Tábort mindenkinek ajánljuk, aki mintegy utolsó hajrával szeretné behozni lemaradását, rendszerezni meglévő tudását, vagy újra átismételné az addig megtanultakat.

Hogyan is néz ki egy nap a Tavaszi Táborban?

  • Szerdától hétfőig minden nap, reggel 8:00 órától este 19:00-20:00 óráig zajlik a tanítás.
  • 8:00-11:00 óra között előadást tartunk történelem vagy magyar tárgyból, naponta felváltva.
  • 12:00-15:00 között és 16:00-19:00 óra között kerül sor a szemináriumokra a 2 tárgyból, a sorrend itt is naponta változik.
  • Végül esténként egyéni konzultációkra van lehetőség, illetve évente változóan további szakmai előadások kerülnek megtartásra 19:00 és 20:00 között.
  • A Tábort próbaérettségivel zárjuk: a 6 napos felkészülést követően a 7. napon egy „éles” vizsgával teszteljük le az aktuális felkészültségi szintet diákjaink között. Ekkor mind írásbeli-, mind pedig szóbeli számonkérésre is sor kerül.

Hogy zajlik az oktatás?

  • Az imént említettek szerint előadásokra és szemináriumokra kerül sor. Az előadás és a szeminárium közös jellemzője, hogy a tételeket, témaköröket, feladatokat, így az óra anyagát úgy állítjuk össze, hogy összefüggő, korszakra, témára tekintettel egységes tudást adjunk Nektek, ami nemcsak a szóbeli, hanem az írásbeli felkészülést is 100%-ban kielégíti. A lényeg, hogy a témaköröket, feladattípusokat részletekbe menően megvizsgáljuk, hogy ne érjen Titeket meglepetés az érettségin.
  • Ahogy az egyetemen működik, az előadáson egy nagyobb anyagrészt veszünk át, tehát több tétel kidolgozására kerül sor, mint a szemináriumon. Történelemből ilyen például az egymással összefüggő gazdaságtörténeti tételek egybefűzött előadása, magyarból pedig a kötelező életműves szerzők munkásságának átfogó elemzése. Az előadáson a kiscsoportos szemináriumokkal ellentétben mindenki együtt van jelen.
  • A szemináriumok az előbb említettek szerint kis csoportokban szerveződő órák, ahol mindenkinek megvan a saját csoportja és szemináriumvezetői. Az interaktív szemináriumi foglalkozáson tehát arra is lehetőség van, hogy bármilyen nehézkesebb témakörben a résztvevők azonnal választ kapjanak a kérdéseikre a szemináriumvezetőtől, ő pedig a csoport bevonásával könnyíti a tételek megértését.

Kik az oktatók?

Az oktatók és szemináriumvezetők a FEB tagjai, fiatal ELTE ÁJK-s jog- és politológia hallgatók, akik évek óta készítenek fel érettségizőket történelemből és magyarból az érettségire. Azon kívül, hogy a tanítás feladatát és módszertanát a Ti érdeketekben a lehető legkomolyabban vesszük, egy olyan légkör megteremtésére törekszünk mind a tanfolyamaink, mind a tábor ideje alatt, amelynek segítségével bátran hozzánk tudtok fordulni nemcsak ott és akkor, hanem bármikor, amikor segítségre van szükségetek.